Memory In Memory s.r.o.

U Krematoria 1621/7, 400 03 Ústí nad Labem, tel.: 475 530 951


Memory In Memory s.r.o.

Potřebujete pomoci se smutečními formalitami, písemnostmi, samotným pohřbem? Od roku 1991 zajišťuje pohřební služba v Ústí nad Labem Memory in Memory, s.r.o. klidný a důstojný průběh smutečních obřadů i zhotovení pomníku, epitafu a náhrobního kamene. Samozřejmostí je pro nás solidní, spolehlivé, uctivé a vstřícné jednání, vyjadřujeme pozůstalým potřebnou podporu. 

Úvod -> Napsali o nás

Nové Krematorium - Ústí nad Labem

Napsali o nás v týdeníku 5+2dny

vyšlo 25.10.2012, redaktor Vítek Hnízdil

Horké pece, ze kterých mrazí

Takový je prostě život. Někdo se narodí, jiný zase navěky odejde tam, kde je mu snad dobře. Zajímá Vás co se děje s člověkem po jeho smrti? Navštívil jsem Nové krematorium na Střekově v Ústí nad Labem.

Kvůli bezpečnostním a hygienickým podmínkám jsem si nemohl práci zkusit na vlastní kůži, ale i tak jsem po skončení exkurze odcházel bohatší o mnoho zajímavých informací.

Antonín Cícha, ředitel společnosti Memory in Memory, která má na starost krematorium, pohřební službu a kamenictví, mi slíbil, že se podívám na celý proces kremace. Bál jsem se toho. Do spalovny jsem šel s respektem a při pohledu na zdobenou rakev, která čeká na vsunutí do pece, jsem měl smíšené pocity.
Ve spalovně jsou celkem tři pece. Jedna francouzská funkční a dvě nefunkční, které slouží jako „studená rezerva“ pro případ nějaké katastrofy. Duch místnosti se mě začal zmocňovat.
Fámy o tom, že se do pece dávají nebožtíci bez rakve, mi pracovníci krematoria hned vyvrátili. "Rakev zajíždí do pece na takových packách. Displej nám potom ukazuje celý průběh kremace. Uvnitř je teplota až 1200 stupňů. Existují i programy podle váhy zemřelého,“ objasňuje mi pracovník krematoria Stanislav Jeníček.

Samotný proces zpopelnění trvá 70 až 80 minut. Déle trvá zpopelnění u lidí po chemoterapii. "Díky ní totiž dochází ke ztvrdnutí kostry, a proto to trvá déle,“ doplňuje Jeníček.

Rakvenka je nutná

Fakt, že nejtvrdší kostí v lidském těle je pánevní kost, mě překvapil. Nicméně úplný začátek kremace mi popsal sám ředitel. „Připravená rakev se přiveze z chladírny. Musí na ní být od pohřební služby vypsaná rakvenka, na níž jsou údaje zemřelého. Rakvenka se nesmí spálit, slouží nám jako doklad,“ vysvětluje ředitel.

Každá urna musí mít své identifikační číslo, které se vkládá k rakvi a pak i do pece. Musí absolvovat celý proces.
 Během doby, kdy je rakev v peci, mi ředitel vypráví, jak důležitá jsou čísla na urnách. „V republice je 28 krematorií a každé z nich má svoji číselnou řadu od jedničky. To znamená, že počet zpopelněných lidí od výstavby starého krematoria v Ústí v roce 1924 se pohybuje okolo 185 tisíc,“ počítá Cícha.

Po devadesáti minutách je proces zpopelnění u konce. Jdu se podívat na druhý konec pece. Co se bude dít dál? „Hrablem se shrabe žhavý popel a nechá se půl hodiny vychladnout. Poté se dá do speciální nádoby zvané popelník. Přeneseme ho do vedlejší místnosti, kde je mlýn, jenž popel umele a zbaví ho nespalitelných částí,“ popisuje Jeníček. Urna naplněná tři a půl kilogramem popela, se pak vyveze výtahem do místností s urnami. Pro ně si pak chodí pozůstalí. Zarazilo mě, když jsem se dozvěděl, že zhruba polovina pozůstalých si pro urnu vůbec nepřijde. „Po roce můžeme nevyzvednutou urnu podle zákona uložit do společného pohřebiště, které je na starém krematoriu. Musím říct, že je docela plné,“ kroutí nechápavě hlavou Cícha.
 Nové krematorium pořádá jednou za pět let den otevřených dveří. Jeden z častých dotazů zní, jestli je popel v urně z toho konkrétního příbuzného a ne z někoho jiného.
„My ty lidi ubezpečujeme, že postup se tu dodržuje na sto procent a nijak se to nedá obelstít,“ říká ředitel.

Nejlepší jsou řezníci

Na rozloučenou jsem se Antonína Cíchy zeptal, jací lidé se profilově hodí na práci v krematoriu. Odpověděl bez váhání. „Ze své dvacetileté zkuškenosti vím, že nejlepší pracovníci v pohřebnictví jsou buď bývalí policisté, anebo řezníci. Lidé, kteří mají blízko ke smrti, s touto prací nemají takový problém.“

 

Bookmark and Share
Kontakt

Člen Okresní hospodářské komory v Ústí nad Labem

Znak kvality propůjčuje sdružení pohřebnictví ČR

Znak kvality propůjčený Sdružením pohřebnictví v ČR

Memory in Memory s.r.o., Nová 1401/26, 400 03 Ústí nad Labem, reg. KS UL, vl C12793, IČ: 25024973, DIČ: CZ25024973

Informační povinnost o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů

Ve smyslu a podle ustanovení § 14 a § 20d až § 20za zák. č. 364/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění předpisů pozdějších, s odkazem na občanský zákoník č. 89/2012 Sb. se poskytuje spotřebiteli (klientu) tato

INFORMACE o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů:
(1) Prodávající informuje spotřebitele jasným, srozumitelným a snadno dostupným způsobem o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, který je pro daný typ nabízeného, prodávaného, poskytovaného nebo zprostředkovaného výrobku nebo služby věcně příslušný. Informace musí zahrnovat též internetovou adresu tohoto subjektu, kterým je Česká obchodní inspekce – www.coi.cz. Jestliže prodávající provozuje internetové stránky, uvádějí se tyto informace i na těchto internetových stránkách.

(2) V případě sporu mezi spotřebitelem a prodávajícím, který se nepodařilo mezi stranami urovnat přímo, poskytne prodávající spotřebiteli informace uvedené v odstavci 1 v listinné podobě nebo na jiném trvalém nosiči dat.“

Memory In Memory s.r.o. (pobočka Ústí nad Labem, U Krematoria
1621/7) - idatabaze.czPohřební služby, pohřebnictví a krematoria - idatabaze.cz
Aktuality

    

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Partneři: pohřební služba - 
slide-out-01

Poskytneme Vám kompletní a spolehlivé služby v oblasti pohřbů a smutečních obřadů. Obřad zařídíme jak v novém tak i ve starém krematoriu, případně kdekoli jinde si budete přát. V těžké chvíli, jakou úmrtní blízkého je, za Vás vyřídíme veškeré formality a realizujeme vše, co je pro poslední rozloučení zapotřebí. V pohřební službě Memory in Memory si zakládáme na úctě a vysoké profesionalitě. Dokážeme vypravit pohřeb pro každého, a to i za velmi rozumných cenových podmínek.

Hledáte-li pohřební službu, která Vás zbaví starostí se zařizováním pohřbu a úředními formalitami, pak neváhejte a obraťte se na nás. Umožníme Vám, aby Vaše poslední rozloučení s blízkým proběhlo přesně podle Vašich představ, a Vy jste se přitom mohli soustředit pietní akt

slide-out-02

Vyrobíme nebo renovujeme Vaše náhrobní kameny, pomníky, hroby atd. Pro výrobu náhrobků používáme výhradně trvanlivé a odolné materiály, které zaručují dlouhou a bezúdržbovou životnost. Samotou výrobu provádí zkušení kameníci, kteří jsou schopni vyrobit i unikátní náhrobní kameny podle Vašeho přání. Provádíme také obnovy a opravy starších náhrobků, včetně tesání nových a renovaci starých nápisů.

        Klasické i atypické hroby, pomníky a náhrobky.

        Tesání zlatých a stříbrných nápisů.

        Opravy pomníků a náhrobků.

        Doplňky na pomníky

        Další kamenické práce.

Více informací získáte na stránce Kamenictví, nebo pokud nás kontaktujete.

slide-out-03

Uspořádáme pro Vás smuteční obřad v obřadní síni starého i nového krematoria v Ústí nad Labem, a to se všemi náležitostmi, jako je smuteční výzdoba, výroba smutečních oznámení a v případě zájmu i zajištění řečníka. Pro poslední rozloučení se zesnulým jsou Vám k dispozici tři obřadní místnosti. Dvě menší, pro 90 osob a jedna velká pro zhruba 200 osob.

Pokud využijete našich služeb, pomůžeme Vám uspořádat důstojný smuteční obřad. V oboru máme bohaté zkušenosti. Provedeme výzdobu obřadní síně a připravíme celý obřad s ohledem na Vaše přání a rozpočet. Navíc Vám nabídneme i řadu doplňkových služeb. Získejte více informací a kontaktujte nás nyní.